19 C
Скопје

Tag : трипл дабл

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ продолжи со одличните игри, „трипл-дабл“ и во победата над Орландо!

Слободен печат
Никола Јокиќ не запира со фантастичните партии, имаше нов трипл-дабл учинок во дресот на Денвер овојпат во победата над Орландо со 110:99 доцна синоќа во...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Историска вечер на трипл-дабл остварувања во НБА

Слободен печат
Рекордот од пред неколку дена од пет трипл-дабл остварувања во една вечер не траеше премногу бидејќи утринава дури шест кошаркари остварија вакво остварувања. Никола Јокиќ,...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Најдобра „трипл-дабл“ вечер во историјата на НБА лигата!

Слободен печат
Дури пет играчи доцна синоќа забележаа „трипл-дабл“ учинок, и тоа е прва таква вечер во историјата на НБА лигата. Ваквото достигнување го остварија Харден, Вестбрук,...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дончиќ со нов „трипл-дабл“ блескаше и против Сан Антонио!

Слободен печат
Екипата на Далас го совлада на свој паркет Сан Антонио во тексашкото дерби со резултат 115:104 доцна синоќа во НБА лигата. Нова одлична партија за...
Кошарка Спорт

Јокиќ: Фантастично да се биде покрај Вилт Чембрлен

Слободен печат
Кошаркарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, во победата на неговиот тим од 127:98 над Милвоки бакс, оствари нов трипл-дабл со кој влезе во елитна група...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Мареј го засени роденденскиот „трипл-дабл“ на Јокиќ!

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер го совладаа Кливленд со 120:103, а фантастичен уште еднаш беше Никола Јокиќ, стартерот на Западната конференција на годинешниот „Ол-стар натпревар“ во Атланта....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Кари не може сам, „трипл-дабл“ на Џејмс за Лејкерси!

Слободен печат
Лејкерси потешко од очекувањата после едно продолжение успеаја да слават против Оклахома со резултат 119:112 доцна синоќа во НБА лигата. Во петтата победа по ред...
Кошарка Спорт

Лука Дончиќ за две години во НБА стана рекордер на Далас (ВИДЕО)

Слободен печат
Дончиќ натпреварот со Њу Орлеанс пеликанс го заврши со 30 поени, 16 скокови и 10 асистенции со што е најзаслужен за 38. победата на Далас...
Кошарка Спорт

Јокиќ доминираше против шампионот за 40 трипл-дабл во кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Нагетси ги совладаа Репторси со резултат 133:118, а Никола Јокиќ за 35 минути на паркетот запиша 23 поени (8/11 од игра, 7/9 од слободните фрлања),...
Кошарка Спорт

Дејвис му „пресуди“ на Детроит, 90 трипл-дабл на Џејмс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА кошаркарската лига екипата на Лос Анџелес Лејкерс триумфираше со конечен резултат 106:99 против Детроит Пистонс. Иако последната четвртина ја започнаа со...