20 C
Скопје

Tag : трезор

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Паднаа пресудите за случајот „Трезор“: Мијалков доби осумгодишна казна затвор

Марина Дамческа
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска паднаа пресудите за предметот „Трезор”, случај кој се однесува на злоупотреба на средства од Буџетот на државата за...
Вести Хроника

ВО ЖИВО: Пресуда за случајот „Трезор“

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје се изрекува пресудата за предметот „Трезор”, кој се однесува на злоупотреба на средства од Буџетот на државата за набавка...
Вести Хроника

Пресуда за „Трезор”

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да биде изречена пресудата за предметот „Трезор”, кој се однесува на злоупотреба на средства од Буџетот на...
Вести Хроника

Пресуда за „Трезор” на 13 април

Слободен печат
Основниот кривичен суд во Скопје пресудата за предметот „Трезор”, кој се однесува на злоупотреба на средства од Буџетот на државата за набавка на електронско-комуникациска опрема...
Вести Македонија Слајдер

Шврговски: Нема докази против обвинетите во случајот „Трезор”

Слободен печат
 Одбраната во случајот „Трезор” смета дека нејзините клиенти не го сториле кривичното дело кој што им се става во товар и дека единствен доказ е...
Хроника

Обвинителството во случајот „Трезор” предложи конфискација на имот

МИА Агенција
Обвинетите во случајот „Трезор” кривичните дела ги сториле од лукративен карактер, изјави во завршните зборови на овој процес обвинителот Артан Ајро, кој побара од Судот...
Слајдер Хроника

Завршни зборови на обвинителство за „Трезор“

Горан Наумовски
Со завршни зборови на обвинителството денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за предметот „Трезор“, кој се однесува за злоупотреба на средства од...
Вести Македонија

На 22 март завршни зборови од Обвинителството за ,,Трезор”

Слободен печат
Со завршни зборови на Обвинителството, на 22 март ќе продолжи судењето за предметот „Трезор”, за злоупотреба на средства од Буџетот на Република Северна Македонија. На...
Македонија Слајдер

Обвинетите во „Трезор“ први седнуваат на обвинителна клупа во новата 2021 година

Горан Наумовски
Денеска во Кривичниот суд во Скопје, како прв оваа година, од позначајните судски рочишта продолжува процесот „Трезор“ во кој обвинети се поранешниот директор на УБК,...
Вести Македонија Слајдер

Ново рочиште во Кривичен за случајот „Трезор“

Горан Наумовски
Денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судскиот процес „Трезор“ кој се однесува за незаконската набавка на прислушна опрема за поранешната УБК. Случајот го води...