Tag : трансфер листа

Спорт Фудбал

Зидан ја предаде листата за отстрел, седум фудбалери си заминуваат од Реал

Слободен печат
Иако спортот и посебно фудбалот во моментов не се во центарот на вниманието поради пандемијата на коронавирусот, но тоа не значи дека најголемите екипи мируваат,...
Спорт Фудбал

Јувентус на лето продава дури десет фудбалери?

Слободен печат
Акциите на Јувентус се преполовија поради пандемијата на коронавирусот, но дел од вината лежи и во Кристијано Роналдо. Токму неговата плата која изнесува 30 милиони...
Спорт Фудбал

Покетино ја доби војната во Тотенхем, петмина летаат во јануари

Слободен печат
Лошите резултати на Тотенхем на стартот од новата сезона ги натера челниците на екипата да реагираат. Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, застана зад менаџерот Маурицио...