2 C
Скопје

Tag : торино

Спорт Фудбал

Веќе видено во Серија А, Лацио го „глуми“ Јувентус!

Слободен печат
Натпреварот од 25 коло во италијанското првенство меѓу Лацио и Торино кој требаше да започне денеска од 18.30 часот на „Олимпико“, ќе биде откажан бидејќи...
Спорт Фудбал

Серија А: Несторовски ја „грееше“ клупата, Удинезе никако да победи!

Слободен печат
Денеска во заостанат натпревар од 10 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Удинезе на домашен терен ремизираше 1:1 против Аталанта. Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Милан ја заборави „Старата дама“, шампионски амбиции на „Сан Сиро“!

Слободен печат
Денеска во рамките од 17 коло во најсилната италијанска Серија А Милан ја оправда фаворитската улога против Торино (2:0). После првиот пораз сезонава минатото коло...
Спорт Фудбал

Серија А: Римската „волчица“ не се откажува од шампионската трка!

Слободен печат
Рома дојде и до седмата победа сезонава (втора по ред) остварена на домашен терен против Торино со 3:1. Популарните „бикови“ имаа проблеми уште од стартот...
Слајдер Спорт Фудбал

ВИДЕО: Несторовски е херој на Удинезе, му донесе три бода на својот тим

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски го постигна победоносниот гол за Удинезе во триумфот вечерва на гостувањето кај Торино со 3:2 во рамки на 11. коло во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Два во еден“, Бонучи во финишот за радост на Јувентус!

Слободен печат
Во 10 коло од италијанската Серија А во градското дерби Јувентус славеше против Торино со 2:1. Гостите дојдоа први во предност со голот на камерунскиот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Продолжува резултатската криза на Џенова и Пандев во Серија А!

Слободен печат
Вечерва се комплетираше деветтото коло од најсилното италијанско првенство, Џенова загуби на домашен терен од Парма со резултат 1:2 на стадионот „Луиџи Ферарис“. Жервињо во...
Спорт Фудбал

Кога јазикот е побрз од мислата, легендата на Јувентус се извини на коментарот за Марадона

Слободен печат
Кабрини кој 13. години го носеше дресот на „старата дама“ по смртта на Диего Армандо Марадона изјави дека Аргентинецот ќе бил жив доколку играл во...
Спорт Фудбал

Роналдо е првиот фудбалер кој заработи милијарда долари, но за маса во ресторан чекал 40 минути

Слободен печат
Кристијано Роналдо без сомнение е најголемата фудбалска и спортска ѕвезда, тој е личноста со највеќе следбеници на Инатаграм вклучувајќи ги и филмските и музичките ѕвезди,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Пандев со асистенција во поразот на Џенова!

Слободен печат
Денеска на стадионот „Луиџи Ферарис“ се одигра заостанатиот натпревар од третото коло во најсилното италијанско првенство во кој Џенова загуби од Торино со резултат 1:2....