• торино

ВИДЕО: Ејбрахам со Рома урна рекорд стар 60 години

Фудбалерите на Рома убедливо го совладаа Торино на гости со 0:3 (0:2) во последното коло од италијанската Серија А и со тоа се сигурен учесник во Лигата на Европа за следната сезона. Од првиот момент на средбата римската „волчица“ наметна свое темпо, го одржа нивото на игра и со двата брзи гола на Теми Ејбрахам …

ВИДЕО: Ејбрахам со Рома урна рекорд стар 60 години Read More »