15.8 C
Скопје

Tag : топат

Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во нив ова попладне: Американски палачинки со јаболка и цимет кои се топат во уста

Слободен печат
Вкусот на јаболко и цимет во комбинација со меко тесто сигурно ќе ви ги разведри ладните денови од зимата. Овој рецепт за палачинки е многу...
Магазин Храна

Посни домашни бајадери – Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Слободен печат
Магичен десерт за сите генерации, пробајте ги овие домашни бајадери кои се топат во уста… Потребни состојки: – 600 грама шеќер – 350 грама посни...