• тони трајковски

Аферата „ТНТ“ се ближи кон првостепената пресуда

Се ближи крајот на судскиот процес попознат како „ТНТ“ кој се однесува за незаконското уривање на комплексот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цановски. Обвинети се екс-министерот за транспорт, Миле Јанакиески, поранешниот градоначалник на Гази баба, Тони Трајковски и четворица службеници, а во отсуство му се суди и на поранешниот премиер Никола Груевски. На денешното рочиште, сите …

Аферата „ТНТ“ се ближи кон првостепената пресуда Read More »