Tag : тони паркер

Кошарка Спорт

Сан Антонио го повлекува дресот на Тони Паркер

Слободен печат
Челниците на Сан Антонио спарс објавија дека ќе го повлечат дресот со број 9 кој го носеше Французинот Тони Паркер кој пак летово замина во...
Кошарка Спорт

Паркер кажа доста е, стави крај на кариерата

Слободен печат
Тони Паркер на 37. години одлучи да ја заврши богатата кошаркарска кариера. Четирикратниот НБА шампион кој шест пати беше учесник на Ол стар натпреварите одлучи...