Tag : тестира

Вести Свет Слајдер

Во Словенија веќе се тестира 5Г технологијата

МИА Агенција
Во словенечкиот приморски град Копер почна да се тестира 5Г мрежата, како дел од поголем европски проект финансиран од Европската комисија, јави дописникот на МИА...
Вести Економија

Британска влада најави околу 30 милиони дози вакцини до средината на септември

Слободен печат
Триесет милиони вакцини би можело да бидат достапни до редината на септември доколку вакцината произведена на Универзитетот Оксфорд се покаже како добра, објавува британската влада....
Здравје Магазин Магазин слајдер

Првиот Британец кој ќе ја тестира вакцината за коронавирусот: „Еве кои ќе бидат споредните ефекти“

Слободен печат
Симеон ги открива главните нуспојави… Британецот Симеон Корти гостуваше во емисијата „Добро утро Британија“ со цел да открие зошто доброволно се пријавил за тестирање на...
Магазин Магазин слајдер

Дивеел со 160 км/ч и ЈА ЛАЖЕЛ полицијата дека брза да се тестира за КОРОНАВИРУСОТ – казната која ја доби е тотален хит!

Слободен печат
Несовесните возачи ја злоупотребуваат пандемијата на коронавирусот… Во околината на Сиднеј, австралиската полиција фати еден возач (35) со „ламбурџини хуракан“, кој возел со брзина од...
Еспресо Шоу биз

Најсексипилната жена на денешницата: Два пати годишно се тестира за ХИВ, сега ШОКИРАШЕ со новата одлука!

Слободен печат
Таа зад себе има два пропаднати брака, кои и траеа по три години. Холивудската глумица Скарлет Јохансон важи за една од најубавите, но и најинтригантните...