4 C
Скопје

Tag : „Тесла“

Вести Забава Магазин Слајдер

Повеќе не е најбогат човек на светот: Илон Маск загуби 15 милијарди долари

Слободен печат
Илон Маск повеќе не е најбогат човек на светот по неодамнешниот пад на цената на акциите на компанијата „Тесла“ која е главен извор на неговата...
Вести Свет

Планира да продава свои производи со криптовалута: „Тесла“ купи биткоини во вредност од 1,5 милијарди долари

Слободен печат
Компанијата „Тесла“ денеска соопшти дека купила биткоини во вредност од 1,5 милијарди долари и оти планира да ги продава своите производи со криптовалутата. Во апликацијата...