• температури

ВИДЕО | Помор на риби во река во Колумбија, лососот се свари на високите температури

Лосос рибите во река во Колумбија се варат во топлата вода, откако температурите на водата се зголемија за време на рекордниот бран на северозападот на Пацификот. Група активисти за заштита на животните забележаа вознемирувачка глетка. Видеото објавено од непрофитната организација Колумбија Риверкипер во вторникот прикажува група лосос како пливаат во речната притока покриена со црвени …

ВИДЕО | Помор на риби во река во Колумбија, лососот се свари на високите температури Read More »