20 C
Скопје

Tag : теквондо

Останатo Спорт

ФОТО: Српска спортистка и шампионка која нема раце наслика портрет на Ѓоковиќ

Слободен печат
Таа пред две години го дочека моментот да го запознае нејзиниот животен пример, идол, инспирација, најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ. Денеска српската спортистка Дејана...