талир Archives - Слободен печат

Tag : талир

Вести Македонија Слајдер

Судскиот совет ќе одлучува за мандатот на поротничката Лилјана Ивановска Кочовска

Слободен печат
Судбината на предметите „ТНТ“, „Титаник“, „Монструм“ и „Талир“ е во рацете на Судскиот совет кој треба да одлучува дали поротничката Лилјана Ивановска Кочовска може да...
Вести Македонија

Илија Димовски бара одлагање на „Талир”

МИА Агенција
Со образложувањето на предложените листи со докази од страна на обвинителката Ленче Ристевска, во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот „Талир”, кој се однесува на...
Вести Македонија

Продолжува судењето за предметот „Талир”

Слободен печат
Во Кривичниот суд Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Талир”, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Претходното рочиште на 5...
Хроника

Нови рочишта за „Талир“ и „Тортура“

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметите „Талир“ и „Тортура“. Првото рочиште за случајот Талир, кој се однесува на незаконско...
Вести Хроника

„Талир” одложен за 5 ноември

Судењето за предметот „Талир”, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ се одложува за 5 ноември. Судот посочи дека на следното рочиште ќе...
Вести Македонија

Во основниот кривичен суд продолжува судењето за „Талир” за незаконско финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

МИА агенција
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Талир”, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ. Првото рочиште за...
Хроника

На адвокатите на обвинетите во „Талир 2“ Ристовска им е виновна што работи во ОЈО

Горан Наумовски
Со овластување од државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Ленче Ристовска денеска пред судскиот совет во скопска единица изјави дека таа го застапува предметот „Талир...
Хроника

Десетто одложување на судењето за „Талир“

Судењето за предметот „Талир“ на СЈО, кој се однесува на финансирањето на ВМРО-ДПМНЕ, денеска е одложено по десетти пат поради притворената специјална обвинителка Катица Јанева,...
Хроника

„ТАЛИР“ ОДЛОЖЕН: Судењето за незаконското финансирање на ВМРО-ДПМНЕ никако да почне

Болната поротничка која веќе втор месец закрепнува од операција го одложи денешниот несуден старт на предметот на Специјалното јавно обвинителство, познат како „Талир“. Овој процес...
Хроника

Во Кривичен суд нови рочишта за „Талир” и „Тарифа”

МИА агенција
Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Талир” и „Тарифа” на Специјалното јавно обвинителство. Предметот „Талир”се однесува на незаконско...