Tag : таленти

Вести Економија

Награда за социјално претприемништво на млади претприемачи во земјава

МИА Агенција
Награда за социјално претприемништво во земјава денеска добија најдобрите млади претприемачи преку едногодишната програма „Social impact award” организирана од Бизнис Импакт Лаб, со поддршка од...
Вести Економија

Балканскиот претприемачки самит ги поврзува економските интересите на целиот регион

Слободен печат
Над 30 светско познати говорници и претприемачи денес излегоа на бината на Балканскиот претприемачки самит пред повеќе од 250 бизнисмени и претприемачи од регионот. Покрај...
Забава Магазин

Досадно е да се пие вода од чинија, подобро е од прскалка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поентата е само добра забава… Луј е куче од расата питбул кое е пронајдено на улица. Тој долго го криел своето вистинско лице од новите...
Спорт Фудбал

„ЅВЕЗДИ ВО ПОДЕМ“: Елмас во Топ 50 таленти според УЕФА!

Слободен печат
Вакви се размислувањата на УЕФА новинарскиот тим кој ги избра идните европски и светски фудбалски таленти. Во оваа Топ 50 листа се наоѓа и новото...
Вести Култура

Повик за учество во камп за креативен документарен филм „Докуникулци 2019“

Слободен печат
Две генерации на „Докуникулци“ се зад нас, па поради тоа годинава ќе се обедини регионот преку соработка со млади креативци од Северна Македонија, Албанија и...
Останатo Спорт

Крстевски: Иднината на пливањето е обезбедена со младите пливачи на „Бета шаркс“

Зоран Спасоски
Македонија е на добар пат повторно да биде дел од мапата на пливачка Европа која ќе носи забележителни резултати и ќе оди по стапките на...
Забава Магазин

„Ѕвезда број 1“ – Време е за најголемата аудиција во Скопје

Слободен печат
После обиколката на неколку поголеми градови во нашата земја, од каде веќе ги имаме и првите одлични кандидати кои продолжуваат понатака во „Ѕвезда број 1“,...