• светско првенство во катар

Халилхоџиќ го однесе Мароко на СП во Катар, а сега ќе добие отказ

Вахид Халилхоџиќ во африканските квалификации за пласман на Светското првенство во Катар испиша историја со Мароко, но се поизвесно е дека нема да биде дел од Мундијалот бидејќи му се подготвува отказ. Причината за евентуалниот отказ е тоа што Халилхоџиќ од репрезентацијата ги избрка најголемите ѕвезди: Хаким Зијех, Абдеразак Хамдалах и Нусаир Мазрауи, а кои …

Халилхоџиќ го однесе Мароко на СП во Катар, а сега ќе добие отказ Read More »