• светско првенство во фудбал

Ханси Флик има најголема плата од сите селектори што ќе настапат на Мундијалот во Катар

Селекторот на Германија, Ханси Флик има најголема плата од сите селектори што ќе ги предводат своите репрезентации на Светското првенство во Катар кое ќе се игра од 21 ноември со 18 декември. Платата на Флик, кој минатата година го наследи Јоаким Лев на клупата на „панцирите“, изнесува 6,5 милиони евра годишно. Веднаш зад Флик според …

Ханси Флик има најголема плата од сите селектори што ќе настапат на Мундијалот во Катар Read More »