• светско првенство во фудбал 2022

Познат распоредот на натпреварите на Мундијалот во Катар, ќе се игра фудбал од утро до мрак

Мундијалската треска започна со извлекувањето на групите во Доха, Катар, а неколку часа подоцна беше објавен и распоредот на натпреварите. Светската фудбалска федерација (ФИФА) за неколку натпревари одреди сатница со која сакаше што е можно повеќе да го прилагоди времето на започнување на дуелите со локалното време на земјите чии репрезентации играат даден натпревар. Светското …

Познат распоредот на натпреварите на Мундијалот во Катар, ќе се игра фудбал од утро до мрак Read More »