10 C
Скопје

Tag : светско првенство во египет

Ракомет Спорт

Швеѓаните ја растурија Русија, Франција е силна и без Карабатиќ

Слободен печат
Селекцијата на Шведска на убедлив начин ги заврши настапите во главната рунда, и со триумф изразен со 14 гола разлика си обезбеди пласман во четврфиналето....
Ракомет Спорт

Ѓоргоноски: Кузмановски треба да биде идниот лидер на репрезентацијата по повлекувањето на Кире 

Слободен печат
Поранешниот македонски репрезентативец, Горан Ѓоргоноски, како гостин МРТВ, ја анализираше играта на Македонија на Светското првенство во Египет, но и зборување за иднината. Ракометарите денеска...
Ракомет Спорт

Брестовац: Мора да се соочиме со реалноста, ќе боли една-две години но мора да направиме тим

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија со пораз од 21:31 од Словенија ги започна натпреварите во втората рунда од Мундијалот во Египет. Иако резултатите за фановите не...
Ракомет Спорт

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Хрватска – Катар

Слободен печат
Најдобрата македонска ракометна судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе ја дели правдата на денешното дерби помеѓу Хрватска и Катар (18 часот). Ова е...