7 C
Скопје

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Хрватска – Катар

Најдобрата македонска ракометна судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе ја дели правдата на денешното дерби помеѓу Хрватска и Катар (18 часот).

Ова е прв пат Начевски и Николов да им судат на Хрватите по финалето на Европското првенство кога „коцкестите“ загубија од Шпанија откако во финишот македонските одлично приметија дека Игор Карачиќ направи чекори.

Натпреварот помеѓу Хрватска и Катар ќе одлучува за тоа кој ќе го освои првото место во групата Ц.

Катар во првите два натпревари ги совлада селекциите на Ангола и Јапонија, додека Хрватска одигра нерешено со Јапонија на стартот по што во второто коло беше подобра од Ангола.

Прочитајте и...  Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар