11 C
Скопје

Tag : светски куп 2023

Кошарка Спорт

Македонија од второто коло на патот кон Светскиот куп 2023

Слободен печат
По одигрувањето на последните натпревари од квалификациите за Европското првенство, станаа познати и сите учесници на европската зона од претквалификациите за пласман на Светското првенство...