Tag : сведоци

Вести Македонија

Случај „Монструм”: Ново рочиште со искази на сведоци на одбраната

Слободен печат
Случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во април во 2012 година продолжува денеска со рочиште што е резервирано за сведоци на одбраната на...
Вести Македонија Слајдер

Судењето за „27 април“ продолжува на 4 септември, ќе сведочат 15 пратеници

Слободен печат
Судењето за организаторите на настаните од 27 април во Собранието продолжува на 4 септември со сослушување на сведоци предложени од одбраната на поранешниот собраниски спикер...
Вести Македонија

Давидовиќ: „Рекет“ служи за добивање политички поени во предизборието, пресуди кои не се базираат на докази (ВИДЕО)

Слободен печат
Случајот „Рекет“ ќе служи и почнува да служи за добивање на политички поени во предизборието. Судијката вчера се обиде да каже дека со оваа пресуда...
Вести Македонија Слајдер

Тројца сведоци потврдија дека не уплатиле по 1.000 евра за ВМРО-ДПМНЕ

Лазар Ацевски од Кочани, сведок во случајот „Титаник“, денеска пред судечкиот совет во овој процес изјави дека своеволно, има донирано пари за политичка партија ВМРО-ДПМНЕ...
Вести Македонија

На судењето „Рекет“ ќе се сослушуваат сведоци предложени од одбраната на Боки 13

Слободен печат
Последните сведоци предложени Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинет во случајот „Рекет”, треба да бидат сослушани на денешното рочиште за овој судски предмет. На последното...
Вести Македонија Слајдер

Одбраната на Боки 13 ги предложи Сергеј Варошлија и сопругот на Ременски за сведоци

Слободен печат
Судечкиот совет не го прифати предлогот за укинување на притворот на обвинетиот Бојан Јовановски, во случајот “Рекет” и го одби како неоснован. Судијката Васка Николовска...
Хроника

Велосипедист удрен на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Слободен Печат
Велосипедист вечерва бил удрен на пешачки премин пред хотелот „Холидеј Ин“ во центарот на Скопје. Како што може да се забележи од фотографиите на „Слободен...
Вести Македонија

Баневски: Боки 13 се мешаше во уредувачката политика

На денешното рочиште за аферата „Рекет“ на кој им се суди на Бојан Јовановски и на Катица Јанева, како сведок во доказна постапка, од тројцата...
Вести Македонија

Спасувачи со багери го “тумбале” автобусот на Дурмо турс

Автобусот на “Дурмо Турс” паднал на покривот, а не на страна. Возилото било превртено на страна со два багери од лица кој учествувале во спасувањето...
Вести Свет

Поднесено официјално обвинение против Нетанјаху

Слободен печат
Израелскиот врховен обвинител Авихај Манделблит денеска официјално поднесе обвинение против премиерот Бенјамин Нетанјаху, кој сега има на располагање 30 дена да бара имунитет. Долгогодишниот израелски...