10 C
Скопје

Tag : сведоци

Вести Македонија Слајдер

Сведочења на Михајловски и на Пандов за „27 април“: Самоиницијативно дававме поддршка

Слободен печат
Актерот Тони Михајловски и политичкиот аналитичар Александар Пандов, на денешното рочиште за организаторите на упадот во Собранието, сведочеа дека учествувале и дале поддршка на протестите,...
Вести Македонија

Заев: Ќе поддржам брзо обезбедување државјанство, но не со сведоци

Слободен печат
Ќе поддржам постапка за брзо обезбедување државјанство на оние досега констатирани 650 или 800 граѓани и колку и да се во иднина, кои на најбрз,...
Вести Слајдер Хроника

Повторно судење за убиството во Ѓ. Петров во 2014 година: Родителите на покојниот Ангел Петковски одново сведочеа против обвинетиот Насер Ештрефи

Слободен печат
По рочиштето за воведни зборови, во Кривичен суд Скопје денеска продолжи судењето против Насер Ештрефи кој е обвинет дека во мај во 2014 година во...
Вести Македонија Слајдер

Искази на сведоци во случајот „Титаник“: Во Советот на Општина Кисела Вода се делеле пари за ВМРО-ДПМНЕ

Горан Наумовски
Александар Блажевски од Куманово денеска беше четвртиот сведок на Јавното обвинителство во случајот „Титаник”. Рече дека ништо не знае како се финансираат политичките партии во...
Вести Македонија

Случај „Титаник“: Судски сведок изгубил меморија откако се разболел од коронавирус

Слободен печат
Олга Николова од Штип беше прв сведок на денешното рочиште за процесот „Титаник”. Сведочејќи пред судскиот совет со кој претседава судијата Осман Шабани, Николова истакна...
Вести Македонија

Случај „Монструм”: Ново рочиште со искази на сведоци на одбраната

Слободен печат
Случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во април во 2012 година продолжува денеска со рочиште што е резервирано за сведоци на одбраната на...
Вести Македонија Слајдер

Судењето за „27 април“ продолжува на 4 септември, ќе сведочат 15 пратеници

Слободен печат
Судењето за организаторите на настаните од 27 април во Собранието продолжува на 4 септември со сослушување на сведоци предложени од одбраната на поранешниот собраниски спикер...
Вести Македонија

Давидовиќ: „Рекет“ служи за добивање политички поени во предизборието, пресуди кои не се базираат на докази (ВИДЕО)

Слободен печат
Случајот „Рекет“ ќе служи и почнува да служи за добивање на политички поени во предизборието. Судијката вчера се обиде да каже дека со оваа пресуда...
Вести Македонија Слајдер

Тројца сведоци потврдија дека не уплатиле по 1.000 евра за ВМРО-ДПМНЕ

Лазар Ацевски од Кочани, сведок во случајот „Титаник“, денеска пред судечкиот совет во овој процес изјави дека своеволно, има донирано пари за политичка партија ВМРО-ДПМНЕ...
Вести Македонија

На судењето „Рекет“ ќе се сослушуваат сведоци предложени од одбраната на Боки 13

Слободен печат
Последните сведоци предложени Бојан Јовановски – Боки 13, првообвинет во случајот „Рекет”, треба да бидат сослушани на денешното рочиште за овој судски предмет. На последното...