3 C
Скопје

Tag : сурутка

Магазин Храна

Во деновите со високи температури пијте сурутка за да се разладите

Слободен печат
Високите температури веќе станаа секојдневие, па доколку сте во дилема како да се разладите, обидете се тоа да го направите со редовно пиење сурутка. Луѓето...
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Ова е вистински еликсир за здравјето

Слободен печат
Сурутка е нус-производ на сирење и јогурт, во кој остануваат најдобрите и највредните состојки на млекото: витамини Б и Е, минерали и млечни шеќери кои...