Tag : суперхикс

Вести Култура

Пеце Суперхикс: Поради константен, испланиран и стратешки увоз на шунд и кич, ни се случува она што ни се случува (ВИДЕО)

Слободен печат
Ние како држава назадуваме последнава декада а причината е едноставна – има еден магичен круг образование – медиуми – национален сервис. Поради оној константен испланиран...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Суперхикс повторно воодушевија и од карантин со нова песна и спот: Слушнете ја „СКАрантин“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Кога станува збор за забава, песна и многу скокање, на тоа поле Суперхикс се незаменливи долги години на македонската естрада. Карантинот не ги спречи, туку...
Вести Култура

Легендарниот техно диџеј Свен Ват ќе го затвори Таксират 21

Слободен печат
Легендарниот андерграунд техно диџеј и поп суперѕвезда, Свен Ват, од многумина нарекуван и таткото на рејверските афтерпартиња доаѓа ексклузивно од Амстердам за да ја изведе...