Tag : суд за спортска арбитража

Спорт Фудбал

Манчестер сити со соопштение: УЕФА те тужи, УЕФА ти суди!

Слободен печат
На денот на вљубените еден шокантен подарок од Европската фудбалска куќа за Манчестер сити кој доби забрана во УЕФА натпреварувањата во наредните две години. Освен...
Спорт Фудбал

И официјално, Милан исклучен од Лига Европа

Слободен печат
Официјално како што тврди Европската куќа на фудбалот, Милан одлучи да се повлече од елитното натпреварување. УЕФА постигна договор со Милан околу финансискиот фер-плеј. Нивниот...