18.8 C
Скопје

Tag : Стефанос Циципас

Останатo Спорт

Циципас на пет минути пред стартот на финалето против Ѓоковиќ дожна тажна вест

Слободен печат
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас откри дека непосредно пред финалето на Ролан Гарос со Новак Ѓоковиќ дознал оти починала неговата баба. Циципас во своето прво грен...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ е крал на тенисот, со неверојатен пресврт до титула на Ролан Гарос

Слободен печат
Ова е  втора на Ролан Гарос откако првиот пат славеше во 2016 година. Ѓоковиќ стана првиот тенисер во модерната ера кој на секој од четирите...
Останатo Спорт

Прво грен слем финале за Циципас, елиминиран Зверев

Слободен печат
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас се пласираше денеска во финалето на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ во Париз откако со 3:2 го совлада Александер Зверев. Циципас...
Останатo Спорт

Борба на титаните, 58 рунда: Ѓоковиќ и Надал за финале на „Ролан Гарос“!

Слободен печат
Денешното полуфинале на грен слем турнирот во Париз помеѓу најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ (Србија) и Рафаел Надал (Шпанија) нема да започне пред 17.30...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Циципас го „прегази“ Медведев, Гркот за финале против Зверев!

Слободен печат
Позната е првата полуфинална двојка кај мажите на грен слем турнирот во Париз (Франција), Александер Зверев ќе ги одмери силите против Стефанос Циципас. Германецот Зверев...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Вилијамс елиминирана, Медведев закажа дуел со Циципас

Слободен печат
Денеска во женска конкуренција тенисерката од Казахстан, Елена Рибакина ја оствари можеби нејзината најголема победа во кариерата совладувајќи ја Серена Вилијамс во четвртото коло на...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Циципас со пресврт до осминафиналето

Слободен печат
Петтиот носител Стефанос Циципас обезбеди пласман во осминафиналето на Ролан Гарос откако во последниот меч од денешната програма во четири сета го победи Американецот Џон...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Рутински триумф на Циципас, маратонот му припадна на Нишикори

Слободен печат
Петтиот носител Стефанос Циципас рутински обезбеди пласман во третото коло на Ролан Гарос откако со 6:3,6:4,6:3 го победи Педро Мартинес. Циципас до победата на „Сузан...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ како „гладијатор“ за полуфинале во Рим!

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот се пласираше во полуфиналето на Мастерс турнирот во Рим откако го елиминираше Стефанос Циципас со 4:6, 7:5 и 7:5. Мечот започна...
Останатo Спорт

Надал го преживеа Шаповалов, Циципас ќе го предизвика Ѓоковиќ

Слободен печат
По голема борба и две спасени меч топки, Рафаел Надал успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Рим. Шпанецот во третото коло го...