• ставре јада

ЗОИ Пекинг: Јада ја заврши трката на 30 км со пласман на 56 место

На Зимските олимписки игри во Пекинг најдобриот македонски спортист во крос-кантри, Ставре Јада ја заврши трката на 30 километри со пласман на 56 место, од вкупно 61 спортист. Нашиот натпреварувач зад победникот на трката Александер Болшунов од Русија заостана 14:09:1 минути и со време 1:25:41.8 постигна најдобар резултат кој еден македонски спортист во крос кантри …

ЗОИ Пекинг: Јада ја заврши трката на 30 км со пласман на 56 место Read More »