18.8 C
Скопје

Tag : старост

Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер

Колку долго луѓето можат да живеат? Научниците го открија максималниот животен век и бројот е шокантен!

Слободен печат
Научниците претставија паметна стратегија за користење на тестовите за крвта за кои тврдат дека можат да ја измерат максималната возраст којашто човечкото тело може да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат
Речиси еден месец од смртта потврдено е од што почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета… 99-годишниот принц починал од старост, потврдија лекарите, а...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Трагичната судбина на една од најубавите жени на светот, лекарите ѝ рекле дека ќе остане неподвижна

Слободен печат
Легендарната актерска двојка – Мајкл Даглас и Кетлин Тарнер ќе се појават повторно заедно на екраните. Овојпат, Мајкл и Кетлин играат во серијата „Методот Комински“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Годините го стигнаа и него: Староста сѐ повеќе видлива кај еден од најголемите шармери на Холивуд

Слободен печат
Славниот актер е фатен од папараците во спортско, опуштено издание, а изгледа дека во осмата деценија од животот, знаците на старост се повеќе од видливи…...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Џонс: Единствената добра работа кога имаш 80 години е тоа што си прв во редот за вакцина

Слободен печат
Легендарниот пејач Том Џонс (80) откри дека се вакцинирал против коронавирусот, па се пошегува како тоа е единствена предност на староста. „Веќе се вакцинирав. Тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната прва дама сосема искрено: „Верувам дека на 50 години конечно станувате жена, таа млада девојка во вас дефинитивно повеќе ја нема“.

Слободен Печат
Во пресрет на објавувањето на нејзиниот нов албум, поранешната прва дама на Франција и поранешен супермодел, Карла Бруни, даде интервју за Вог, во кое, покрај...
Вести Македонија Слајдер

Во Македонија се возат сè постари и постари автомобили

Слободен печат
Просечната старост на автомобилите во Македонија во 2019 била 19,3 години што е влошување во поглед на 2018 година, објави 24 Ауто. Во 2018 просечната старост...
Забава Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано

Решете го овој тест и дознајте колку сте навистина стари

Слободен печат
На годините кои ги имате, додадете ги бројките во согласност со одговорите на следните прашања: Со колку пријатели ги делите вашите проблеми?  Никому не се...
Вести Регион

Старее популацијата во Албанија, емиграцијата не стивнува

МИА Агенција
Покрај зголемувањето на нето емиграцијата, Албанија е погодена и од намалениот прираст на населението, при што се повеќе се приближува бројот на новородени со оној...
Вести Македонија

Имаме 536 пожарникари помалку од законските потреби

Слободен печат
На 30-те територијални противпожарни единици во земјава им недостигаат најмалку 536 пожарникари за да имаат барем толку вработени колку што е законски пропишаниот минимум, објави...