• станбена зграда

ВИДЕО: Експлозија на гас во станбена зграда во Русија, четири лица повредени

Силна експлозија се случила во петкатна станбена зграда во рускиот град Набережние Челни, на околу 930 километри источно од Москва, соопштија денеска итните служби.   Дел од зградата е оштетена, а според руската агенција Интерфакс, повикувајќи се на неименувани извори, можно е неколку луѓе да биле заглавени под урнатините, пренесува Ројтерс.   Explosion partially destroyed residential house in Naberezhnye Chelny, …

ВИДЕО: Експлозија на гас во станбена зграда во Русија, четири лица повредени Read More »