• спасувачки

 Спасувачки екипи сè уште трагаат по 78 исчезнати во морето во близина на Мумбај

Спасувачки бродови и хеликоптери во екстремно лоши временски услови и немирно море сè уште трагаат по 78 лица кои се водат како исчезнати, откако под налет на циклон потона баржа кај Мумбај. За 24 часа, три бродови и хеликоптери спасиле 183 лица. Во друга операција, 35 членови на екипажот од друг брод што се насука северно од Мумбај се извлечени …

 Спасувачки екипи сè уште трагаат по 78 исчезнати во морето во близина на Мумбај Read More »