Tag : сопиште

Хроника

Изгоре „форд мондео“ во Сопиште

Околу 12.20 часот регистриран е пожар во автомобил „форд мондео“ во населбата Сопиште. Автомобилот е целосно уништен. Од МВР информираат дека на терен излезена е...
Вести Скопје

Утре без струја ќе бидат делови од скопските општини

Слободен печат
Без електрична енергија утре од 8:30 до 12:30 часот ќе бидат дел од жителите од скопските села Горно и Долно Соње, Општина Сопиште. Во периодот од...
Вести Скопје

Без струја утре дел од Сопиште и Ѓорче Петров

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Сопиште и Ѓорче Петров, соопштуваат од РЦУК...
Вести Скопје

Делови од Карпош и Сопиште утре без струја

Слободен печат
Без струја утре ќе останат делови од општините Карпош и Сопиште. Како што соопшти РЦУК, по претходно добиено известување од ЕВН Македонија АД утре без...
Вести Скопје

Без струја утре ќе останат делови од Аеродром, Кисела Вода, Сопиште, Илинден и Студеничани

Слободен Печат
Без струја утре од 8:30 до 15:30 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „8″ и „9″ во населбата Илинден. Во периодот од 8:30 до...
Вести Скопје

Отворена првата градинка во Сопиште

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска ја посети градинката „Виножито“ којашто е прва отворена градинка на територијата на Општина Сопиште. Оваа јавна...
Хроника

Жител на Сопиште прегазен од товарно возило

Слободен печат
Педесет и две годишниот Т.К. од скопското село Сопиште здобил тешки телесни повреди, откако бил прегазен додека товарел товарно моторно возило во близина на неговата...
Вести Македонија Некатегоризирано

НОВА ОПАСНОСТ: Пожар во Сопиште во близина на фабрика за пиротехника

МИА
Ставен е под контрола пожарот над скопската населба Пинтија, кој избувна денеска. Во пожарот беше зафатена мешана шума на поголема површина. Како што информираат за...
Вести Македонија

На само неколку километри од Скопје, а без вода и канализација

Слободен печат
Лоцирани на само неколку километри од центарот на Скопје, селата Сопиште, Горно и Долно Соње, Ракотинци и Добри Дол во летниот период често пати се...
Хроника

Јанакиески и Димовски го одложија „Топлик“

Екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и Димитар Димовски обвинети во случајот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) под името „Топлик“ од страна на...