• сообраќајни прекршоци

177 сообраќајни прекршоци во Скопје, 39 за брзо возење

МВР во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 177 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 39 санкции, 20 мерки за возење без возачка дозвола, 21 санкција за недавање првенство на минување на пешаци. „Изречени се девет мерки …

177 сообраќајни прекршоци во Скопје, 39 за брзо возење Read More »