Tag : сон

Забава Магазин Магазин слајдер

Луѓето во 18-ти век спиеле два пати во текот на ноќта: Периодот помеѓу првиот и вториот сон бил посебен!

Слободен Печат
Замислете да живеете во 18 век и во 20:30 часот веќе сте легнати во кревет. Спиете неколку часа, а потоа се будите во 02:30 часот,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат
Со оглед на тоа дека во сон може да бакнувате пријател, момче/девојка, родител, дете и така натаму, јасно е дека личноста која ја бакнувате е...
Забава Магазин Магазин слајдер

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат
Меѓу најчестите соништа поврзани со летањето е оној во кој сонувачот се гледа себеси како лета. Чест е и кај децата и кај возрасните и...
Забава Магазин Магазин слајдер

Честото сонување на овие нешта може да значи дека потсвеста ве предупредува!

Слободен Печат
Повторувањето на некој сон може да биде показател до каде сте стигнале со решавање на некој проблем и каде лежи проблемот. Доколку соновите ви се...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Оваа здрава храна никако не јадете ја пред спиење, за да не останете без сон

Слободен печат
Мрсна храна, тешко месо, но и мрсни сирења и кашкавали, не треба да се јадат пред спиење зашто предизвикуваат несоница и го покачуваат крвниот притисок....
Забава Магазин Магазин слајдер

Го сонувавте вашиот поранешен партнер/ка? Еве ги објаснувањата на психолозите

Слободен печат
Сонувањето на поранешниот партнер/ка е прилично честа појава и може да има различни значења: вашата потсвест се обидува да ви помогне, за да можете вистински...
Забава Магазин

Психолозите открија: Ако го сонувате поранешниот партнер, ова е причината!

Васко Спасоски
Според сезнајниот „Гугл“, пребарувањата за „сон и бивш“ драматично се зголемија во последните неколку недели, дури и за неверојатни 2,450 проценти во однос на претходната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Американскиот сон на манекенката од Севница – Меланија Трамп го прослави 50-от роденден

Слободен печат
Првата дама на САД, сопругата на претседателот Доналд Трамп, Меланија Трамп вчера го прослави 50-от роденден. Иако не се појавува често во јавноста и главно...
Магазин Семејство

Ве излудува што секоја вечер се будите во исто време? Еве зошто тоа се случува и како да го избегнете

Слободен печат
Според истражувањето направено од „Филипс Хелткеар“, 67 отсто од возрасните луѓе тврдат дека се будат барем еднаш во текот на ноќта. -Сите се будат кратко...
Забава Магазин

Дали сонувате? Повеќето луѓе ги сонуваат овие соништа, еве го нивното значење (Втор дел)

Слободен печат
Иако соништата се лична работа, би ве изненадило колку луѓе имаат слични соништа на вашите, особено кога се во прашање симболите што ги сонуваат. Карл...