Tag : солзавец

Вести Ви Препорачуваме Свет

Градоначалникот на Портланд излезе на улица со демонстраните, па се задуши од солзавецот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тед Вилер, градоначалник на Портланд, неколку пати остро ја критикуваше одлуката на Трамп во неговиот град се испрати сојузна полиција. Вилер ги обвини федералните сили...
Вести Регион Слајдер

Фрлен солзавец и приведени советници на седница во Будва (ВИДЕО)

Слободен печат
Во општинската зграда во Будва, како што пренесува „Вијести“, за малку ќе дошло до физичка пресметка меѓу советници. Како што се наведува, советниците од Демократскиот...
Некатегоризирано

Немири во Будва: Приведени 17 лица, полицијата ги растерува демонстрантите со солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата денеска попладне во Будва употреби солзавец, откако на граѓаните кои ја опколија полициската станица им е издадено предупредување да се разотидат. Преведени се претседателот...
Вести Свет

Судот во Денвер забрани користење солзавец и гумени куршуми против демонстрантите

Слободен печат
Окружниот суд во Денвер и забрани на полицијата да користи солзавец, гумени куршуми и друго несмртоносно оружје и средства против учесниците во граѓанските протести во...
Вести Свет

Отворена истрага против полицијата во САД, врз демонстрант фрлија солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат
На протестот поради убиството на Џорџ Флојд во Гранд Рапидс во Мичиген, полицаец со солзавец испрска демонстрант па е отворена истрага. Настанот е снимен минатата...
Вести Регион

Грчките полициски сили на Еврос нападнати со молотови коктели

Слободен печат
Расте нетрпението на мигрантите кои се наоѓаат на грчко – турската граница кои се обидуваат на секој можен начин да влезат во Западна Европа користејќи...
Останатo Спорт

ХАОС ВО БУДВА: Судир на полицијата и „Гробарите“, фрлен солзавец во базен (ВИДЕО)

Слободен печат
Голем инцидент се случи за време на натпреварот во ватерполо помеѓу Приморац од Будва и Партизан во рамките на регионалната лига. Црногорската полиција се судри...
Вести Свет

Продолжуваат протестите во Хонг Конг

МИА Агенција
Полицијата денеска употреби солзавец за да ги растера илјадниците демонстранти кои се собраа во градскиот парк во Хонг Конг за да повикаат на изборни реформи...
Вести Свет

На протестот на Жолтите елеци во Париз уапсени 59 луѓе

МИА Агенција
Француската полиција уапси 59 лица за време на вчерашните судири со припадниците на движењето Жолти елеци, кои протестираат против Владата на претседателот Емануел Макрон. Полицијата...
Вести Свет

Солзавец како божиќен подарок од полицијата за демонстрантите во Хонгконг

Слободен печат
Полицијата во Хонгконг синоќа употреби солзавец за да ги растера демонстрантите од кои некои протестираа во повеќе трговски центри, додека другите оддржуваа протести на улиците...