4 C
Скопје

Tag : слики

Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Да ѝ помогнеме на Андријана повторно да го живее животот во бои!

Ј.К.Д
Средствата од продажбата на уметничките дела ќе помогнат да се покријат дел од здравствените третмани кои ѝ престојат на ликовната уметница Андријана Мациев во борбата...
Вести Култура

„Големи и мали“ во Кавадарци: Изложба на слики од ликовниот уметник Владимир Темков

Слободен печат
Денеска во Кавадарци беше отворена изложба на слики од ликовниот уметник Владимир Темков насловена како ,,Големи и мали”. Тој рече дека сликите тематски ги отсликуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фановите на Кети Пери и Орландо Блум упорно бараат фотографија од нивното бебе : Покажете ни ја Дејзи!

Слободен Печат
Од кога пејачката Кети Пери го роди своето прво дете, нејзините обожаватели, но и оние на нејзиниот партнер, не престануваат да коментираат на социјалните мрежи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајката на Криси Тајген објави слики и видео од мртвото внуче (вознемирувачка содржина)

Слободен печат
Популарниот модел Криси Тајген го загуби бебето во петиот месец од бременоста, кое го очекуваше со светски популарниот пејач, Џон Леџенд, а нивните потресни фотографии...
Културен печат

Изложба во Прилеп: Колорит што пленува со убавина и складност

Тони Димков
Изложбата „Ликовни предели“ од битолскиот сликар Драган Најденовски од 7 август е поставена во НУЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп. Како ликовен уметник Најденовски имал повеќе...
Вести Свет Слајдер

Докторите на скафандерите лепат свои слики за пациентите, освен маските, да ги видат и нивните лица (ФОТО)

Слободен печат
Здравствен работник од Сан Диего смисли прекрасен начин како да им подари „смирувачка насмевка“ на своите пациенти додека ги лекува од смртоносниот коронавирус. Робертињо Родригез...
Забава Магазин Некатегоризирано

Паника во светот на уметноста: Украдени вредни скулптури на Салвадор Дали од галерија во Стокхолм

Слободен печат
Бронзени скулптури од надреалистичкиот уметник Салвадор Дали се украдени рано утринава од галеријата Колер во Стокхолм, кога крадци ја разбиле вратата, ги земале уметнините на...
Вести Скопје

Преслатки верверички од Зоо Скопје во празнично расположение (ФОТО)

Слободен печат
Дека и животните навистина ја чувствуваат празничната атмосфера, докажуваат и фотографиите кои денеска на својата Фејсбук страница беа објавени од страна на Зоолошката градина во...
Забава Магазин

Кога поранешното момче ќе ти присуствува на свадбата, следи хорор! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Се било во совршен ред со венчавката на младиот пар, биле во црква, па во ресторан, но не можеле ни да замислат каков хорор ги...
Еспресо Шоу биз

Девојката која ја прекина Лигата на шампионите овој пат ПРОВОЦИРА со ЗАДНИКОТ! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Девојката на познатиот пранкер Витали Здороветски овие денови со своите слики на Инстаграм покрена лавина коментари. Кинси Волански со дечкото одмара на Бали, а своите...