Tag : скопска обиколница

Вести Македонија

„Најлудо” се вози на Скопската обиколница, нови бројачи за брзина и фреквенција

МИА Агенција
Со брзина од 150 километри на час се движеле над 13.300 автомобили на Скопската обиколница во текот на септември годинава. На патот Тетово – Гостивар,...
Хроника

Изгоре „фиат“ кај Радишани

На скопската обиколница на клучката за Радишани изгоре патничко возило „фиат“. Возило од скопската противпожарна единица немало можност навремено да интервенира, бидејќи пожарот за брзо...
Ви Препорачуваме Хроника

Гори возило кај скопската обиколница (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментално на обиколницата кај Скопје Север забележано е опожарено возило. Од МВР информираат дека станува збор за сообраќајна несреќа, која се случила кај обиколницата, помеѓу...