Tag : силувања

Вести Свет Слајдер

Поразителни бројки за Индија: Во 2018 година жените на секои 15 минути пријавувале силување

Слободен печат
Индија е едно од најлошите места во светот за жените. Според извештајот на индиската Влада, во 2018 година секои 15 минути било пријавувано силување во...
Еспресо Шоу биз

„Северина е силувана во име на Хрватска!“ Молк во студиотo по говорот на Ведрана Рудан (ВИДЕО)

Слободен печат
Контроверзната хрватска писателка Ведрана Рудан (70) е жена која е позната како говорник без влакна на јазикот, па така таа гостувајќи во една емисија застана...
Еспресо Шоу биз

Ова е човекот кој ја силуваше Деми Мур: По злосторството ја прашал: „Какво е чуството кога мајка ти ќе те продаде за 500 долари?“ (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Деми Мур (52) пред неколку недели го шокираше светот со признанието во нејзината книга „Inside out“, дека на 15 години е силувана и дека...
Жена Магазин

СИЛУВАЊЕТО МИ ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ – Секс бомба станала ММА фајтерка (ФОТО)

Слободен печат
Една од најатрактивните ММА фајтерки Пејџ Ванзант (25) на таа професија се одлучила откако била силувана во тинејџерските денови од страна на своите врсници. Денес,...
Вести Свет

ПРОТЕСТЕН МАРШ НА ЖЕНИТЕ ВО ЈАР: Дневно се случуваат 137 силувања

Слободен печат
Илјадници жени излегоа на улиците на Кејптаун, главниот град на Јужноафриканската Република поради неможноста на властите да се справат со порастот на насилството врз жените....
Вести Регион

ОН наложи БиХ да исплати оштета на жена силувана во војната

Слободен печат
Обединетите нации наложија Босна и Херцеговина да исплати обесштетување на жена силувана во војната и да воспостави систем за плаќање обесштетување на жртвите од воени...
Вести Свет

110 силувања дневно во Јужноафриканската Република

Слободен печат
Во Јужноафриканската Република се случуваат околу 110 силувања секој ден. Таквата ситуација претседателот на таа држава Сирил Рамафоза неодамна ја нарече национална криза. Во покраината...