15.8 C
Скопје

Tag : силно

Вести Македонија Слајдер

Силно невреме го зафати Скопје

Слободен печат
Силен дожд проследен со грмотевици попладнево зафати делови од Скопје. Во некои населби паѓаше и град. Невремето со силен ветар и обилен дожд донесе разладување,...
Вести Економија

Економијата на Франција на пат кон силно опоравување

Слободен печат
Француската економија драстично ќе се опорави во втората половина од оваа година, по падот во првите шест месеци предизвикан од преземените мерки при борбата со...
Еспресо Мода

Сега и официјално: Оваа боја е главниот летен тренд! (ФОТО)

Слободен печат
Кога Меланија Трамп ќе го потврди тоа, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат. За нешто да го прогласиме за моден тренд, неопходно е барем...