5 C
Скопје

Tag : сигнал

Магазин Магазин слајдер Технологија

Апликацијата „Signal“ доби над 810.000 нови корисници кои „побегнаа“ од „WhatsApp“

Слободен Печат
Бројот на нови корисници на апликацијата за пораки „Signal“ нагло се зголеми во последните денови, откако „WhatsApp“ ја ажурираше политиката за приватност на податоците. Во...
Вести Македонија

Заев од Женева: ЕУ испрати сигнал дека за регионот нема друга алтернатива

Слободен печат
ЕУ испрати сигнал дека за регионот нема друга алтернатива освен интеграцијата во Унијата. Процесите мора да продолжат бидејќи постои можност за развој на национализмот, популизмот...
Вести Свет

Во авион била заборавена патичка која спиела

Слободен печат
Во авиокомпанијата Ер Канада беа предизвикани турбуленци, откако се случи еден несекојдневен случај со заборавена жена во авион. Имено, Тифани Адамс, според сопствено тврдење, спиела...
Магазин Технологија

ИСТОРИСКИ ПРЕНОС: Самсунг, Спин Дигитал и СЕС првпат во Европа емитуваа 8К содржина преку сателит

Слободен печат
Компанијата Самсунг Електроникс, заедно со Спин Дигитал  и компанијата СЕС како водечки оператор за сателитски пренос на сигнал, првпат во историјата на Европа емитуваа 8К...