• Штипјанец

Претрес во дом на штипјанец, пронајден пиштол

Полицијата во Штип вчера лишила од слобода триесет и деветгодишен жител на Штип кај кого при претрес на неговиот дом пронашла пиштол. Од МВР соопштија дека Ј.К.(39) бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.