9 C
Скопје

Tag : шарл леклер

Останатo Спорт

Тежок инцидент на легендарната патека во Италија (ВИДЕО)

Слободен печат
Возачот на Ферари, Шарл Леклер при брзина од 200 километри на час ја загуби контролата и удри во заштитната ограда. Воедно нов лош викенд за...
Останатo Спорт

Хаотичен старт на сезоната во Ф1, триумфот за Ботас

Слободен печат
Со четири месеци задоцнување конечно стартуваше сезоната во Формула 1, а на првата трка триумфираше возачот на Мерцедес, Валтери Ботас. На хаотичната трка, која повеќе...
Останатo Спорт

Ферари официјално го претстави својот болид! (ФОТО+ВИДЕО)

Екипата на Ферари на една прекрасна церемонија во театарот „Ромоло Вали“ го претстави болидот за претстојната сезона во Формула 1. Болидот го носи името „СФ1000“...
Останатo Спорт

Шарл Леклер го продолжи договорот со Ферари

Слободен печат
Како што информира и официјалниот сајт на Формула 1, возачот од Монако го продолжи договорот на уште пет години. Ферари не сакаше пред јавноста да...
Спорт Фудбал

Шарл Леклер нема да биде број 1 во Ферари!

Слободен печат
Оваа сезона „Скудерија” одлучи да му даде приоритет на четирикратниот светски шампион, но тоа набрзо падна во вода откако неговиот нов колега одби да ги...
Останатo Спорт

Фестапен ја загуби пол позицијата, Леклер стартува прв

Слободен печат
Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен остана без пол позицијата на трката за Големата награда на Мексико иако беше најбрз во квалификациите. View this post...
Останатo Спорт

Ф1 тимовите бараат да биде проверен моторот на Ферари!

Слободен печат
Неколку Формула 1 тимови со писмено барање до Меѓународната автомобилистичка федерација во кое се поставуваат прашања за некои аспекти на актуелниот мотор на Ферари, пишува...
Останатo Спорт

Доминација на Мерцедес, Хамилтон најдобар во Сочи

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше денеска на трката за Големата награда на Русија и се доближи до освојување на шестата шампионска титула. Ова е...
Останатo Спорт

Леклер збудале, четврта пол позиција по ред

Слободен печат
Шарл Леклер вози во фантастична форма и четврти пат по ред ќе стартува од пол позицијата сезонава во Формула 1 шампионатот. Со овој подвиг, Леклер...
Останатo Спорт

Доминација на Ферари во Сингапур

Слободен печат
Формула 1 тимот на Ферари дојде до третата победа по ред во овогодинешниот шампионат. На трката за Големата награда на Сингапур, триумфираше Себастијан Фетел, додека...