Tag : саша богдановиќ

Вести Скопје

Општина Центар до Уставниот суд: Иницијативата за оценка на уставноста и законотоста на Одлуката за начинот на примена на ДУП е неоснована

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ денеска се обрати до Уставниот суд на Република Северна Македонија со одговор на Иницијативата за оценка на уставноста и...
Вести Македонија Слајдер

Филипче го искара Богдановиќ за свадбата во Грачаница: Политичарите треба да бидат пример

Слободен печат
Семејните веселби кои угледни македонски политичари ги направија викендов на Косово и во Турција, предизвика револт кај граѓаните пред се зошто официјално ваквите прослави во...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Богдановиќ доследно во духот на српската традиција даде завет пред Јелена и пред Бога (ФОТО+ВИДЕО)

Илинка Иљоска
Градоначалникот на Центар Саша Богановиќ и избраничката на неговото срце Јелена Брауновиќ, Светата Тајна Венчание ја примија денеска во Манастирот Успение на Пресвета Богородица во...
Вести Македонија Слајдер

Сѐ е подготвено, се чекаат младенците: Саша Богдановиќ и Јелена ќе се венчаат во Грачаница (ФОТО)

Илинка Иљоска
Градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ и неговата избраничка Јелена Брауновиќ попладнево ќе се венчаат во манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во Грачаница. На црковната церемонија...
Вести Македонија Слајдер

Градоначалникот на Центар, Богдановиќ и неговата идна сопруга ќе се венчаат во недела во Грачаница

Слободен печат
Во Косово се запознале, во Косово ќе се обврзат на верност и пред Бога. Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и неговата избраничка Јелена Брауновиќ...
Вести Македонија Слајдер

Случај Таргет – Тврдина: Брачната двојка пар Ременски се чувствуваат оштетени, Богдановиќ нема да бара оштета што бил прислушуван

Слободен печат
Актуелниот градоначалник на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска во сведочењето за предметот за прислушкувањето „Таргет-Тврдина”, рече дека од 2009 до 2013 година работел во Хумал...
Кошарка Спорт

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат
Како што информира градоначалникот на Општина Центар преку својот фејсбук профил, Саша Богдановиќ, кошаркарскиот клуб на Работнички го гради тимот за претстојната сезона 2020/21. Додека...
Вести Скопје

Реконструкција на занималните во градинката „13 Ноември” – Јасмин и во ООУ „11 Октомври”

Слободен печат
Градежни активности се одвиваат во ООУ „11 Октомври” и ЈУДГ ОЦ „13 Ноември”- објект Јасмин во Општина Центар. Во овие два образовни објекти се врши...
Вести Скопје Слајдер

Богдановиќ: Општина Центар ќе ги отвори сите прашања што се е преземено од наша страна за борба против Скопје 2014 (ВИДЕО)

Слободен печат
Не треба да има повлекување на Предлог-деталниот урбанистички план за Мал ринг, бидејќи тогаш ќе треба да ја почнеме постапката каде нема да имаме можност...
Вести Македонија Слајдер

Богдановиќ: Резултатите од тестот за Ковид-19 се негативни, во изолација останувам до втор негативен тест

Слободен печат
Откако секретарот на општина Центар Маја Ралевска испадна позитивна на Ковид-19, тестирање направи и градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ Богдановиќ на својот Фејсбук профил...