• санта клара

Чаирчани пред елиминација, Санта Клара со три гола во мрежата на Шкупи

Вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје составот на Шкупи во првиот натпревар од второто квалификациско коло на Конференциската лига загуби убедливо со 0:3 од Санта Клара. Португалската екипа дојде во предност после половина часа игра после автоголот на Рватубјаје (0:1). На стартот од вториот дел гостите ја зголемија позитивата со погодокот на Карваљо …

Чаирчани пред елиминација, Санта Клара со три гола во мрежата на Шкупи Read More »