6.8 C
Скопје

Tag : Самопопишување

Вести Македонија Слајдер

ДЗС: Над 11 илјади попишани за еден ден, досега вкупно 171 620 граѓани

Слободен печат
 Евиденцијата на самопопишувањето покажува бројка од 171 620 државјани на РСМ кои живеат во странство и кои се самопопишале на електронската апликација од почетокот на...
Ви Препорачуваме Слободен удар

Самопопишување и самоуништување

Секоја чест на албанската дијаспора од Македонија ако ја „тепа“ македонската дијаспора од Македонија, како што Шкендија го тепаше деновиве Вардар. А изгледа токму така...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слајдер

Досега се самопопишале 51.934 лица: Теренскиот попис на отворено или пред врата на домовите каде што има услови

Слободен печат
Доколку постојат услови, треба да се користи секоја можност за попишување во двор, на тераса, веранда, со задолжително носење на заштитна маска (КН95) и растојание...