Tag : салернитана

Спорт Фудбал

Селекторот кој ја предводеше Италија против Македонија го допре дното, доби отказ од второлигашка екипа

Слободен печат
Џан Пјеро Вентура кој беше селектор кога Италија одигра два натпревари против Македонија (1:1, 3:2) во квалификациите за пласман на СП 2018 година во Русија,...
Спорт Фудбал

Палермо исфрлен во Серија Д, слободни Несторовски и Трајковски!

Слободен печат
Ако до вчера имаа амбиции да се вратат во елитата, односно Серија А, сега играчите на Палермо сигурно добро ќе размислат каде ќе ја продолжат...