Tag : русин

Вести Свет

Кипарската полиција го најде и го сослуша Русинот кој е сопственик на бродот кој го пренесе амониум нитратот во Бејрут

Слободен печат
По барање на Интерпол, кипарската полиција го пронашла и го сослушала 43-годишниот Русин Игор Гречишкин, поранешен сопственик на бродската компанија, која во Бејрут пренела амониум...
Вести Ви Препорачуваме Свет

РУСИН ИЗМАМИЛ МИГРАНТИ: Поставил гранични ознаки, ги лажел дека се во Финска

Слободен печат
Во Русија е уапсен маж кој поставил лажни гранични ознаки за да измами четворица мигранти да мислат дека влегле на територија на Финска. Откако стигнал...
Вести Регион

Руски дипломат осомничен за шпионажа во Бугарија

МИА Агенција
Бугарското Министерство за надворешни работи побара од Москва да отповика дипломат од руската амбасада во Софија, бидејќи обвинителството во таа земја до сомничи за шпионажа....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Почина рускиот писател и дисидент Буковски

Слободен печат
Советскиот писател и дисидент Владимир Буковски почина вчера во болница во Кембриџ, Англија, на 76-годишна возраст. Причината за смртта е прекин на работата на срцето....
Вести Свет

Русин снимал напуштена база: АЈДЕ да видиме како Американците живееле (ВИДЕО)

Слободен печат
Човек кој зборува руски јазик вчера објави снимка од напуштената американска база во северна Сирија, истиот ден кога Русија објави дека нејзините сили влегле во...
Еспресо Шоу биз

Сораја го покажа дијамантскиот прстен од богатиот Русин (ВИДЕО)

Слободен печат
Старлетата Сораја Вучелиќ во последните денови се наоѓа во центар на вниманието на јавноста поради веридбата со богатиот Русин, за кој се испостави дека е...
Вести Регион

Насилство врз руски турист во Валона, причината – само сакал да одбрани куче

Слободен печат
Необичен настан се случил денеска во албанскиот град Валона. Двајца млади лица извршиле насилство врз руски турист. Двајцата млади лица вршеле насилство врз едно куче...
Вести Регион

ГОЛЕМ пожар на пристаниште во Црна Гора

Слободен печат
Голем пожар избувнал утрово во Бар, во Црна Гора. Уништен бил рибарски брод, чиј сопственик бил руски државјанин, како и стари дрвени чамци, пренесуваат медиумите....
Еспресо Шоу биз

И ТОА СЕ СЛУЧИ, Русин и Косовка со заедничка песна (ВИДЕО)

Слободен печат
Летото е познато по тоа што во овој период на пазарот излегува најголемиот број песни од уметниците во сите делови од светот. Но тоа што...
Вести Регион

Ослободен Русинот вработен во Мисијата на ОН на Косово

Слободен печат
Правосудните институции во Косово го ослободија рускиот државјанин, вработен во Мисијата на Обединетите нации (УНМИК), кој беше уапсен од косовската полиција за време на акцијата...