Tag : Роберто Фирмињо

Спорт Фудбал

Додека неговите соиграчи се на одмор, Салах тренира (ФОТО)

Слободен печат
Мохамед Салах одлучи да се нашали со своите соиграчи во Ливерпул кои двонеделната пауза од фудбалски активности одлучија да ја поминат на плажите ширум светот....
Спорт Фудбал

Баерн подготви 200 милиони евра за нов напад од соништата

Слободен печат
Новиот тренер на Баерн Минхен во идната сезона најверојатно ќе биде Томас Тухел, кој поради кавгата со Килијан Мбапе ќе мора да си замине од...
Спорт Фудбал

Ливерпул сигурно чекори кон титулата, прецртан е и Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Ливерпул ја продолжува неверојатната доминација во Премиер лигата и во 22. Коло дојде до 20. победа. Последна жртва на „црвените“ е Тотенхем кој...
Спорт Фудбал

Фирмино за прва светска титула на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ливерпул до триумфот над Фламенго дојде до првата титула светски шампион во клупската историја. После 120 минути игра беше 1:0. Дуелот на „Калифа“ стадионот во...
Спорт Фудбал

Ливерпул и Фламенго за светската титула во Доха! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во Доха се одигра и второто полуфинале на Светското клупско првенство, Ливерпул со резултат 2:1 триуфмираше против Монтереј. После првото полувреме на „Калифа Интернационалниот...
Спорт Фудбал

Се растура пеколното трио на Ливерпул, прв си оди Фирмињо

Слободен печат
Европскиот шампион Ливерпул претставува страв и трепет за своите противници и тоа поради неверојатно трио кое го сочинуваат Салах, Мане и Фирмињо. Токму напаѓачката тројка...
Спорт Фудбал

Ливерпул руши рекорди во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Европскиот шампион Ливерпул продолжува да прикажува одлични игри сезонава и да руши рекорди. Ливерпул како гостин го совлада Барнли со 0:3 за четврта победа во...
Спорт Фудбал

Невозможна мисија за Ливерпул

Слободен печат
Полуфиналната пресметка во Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Ливерпул беше најавена како судар на двете најдобри офанзивни екипи во Европа, но повредите кај Ливерпул...
Спорт Фудбал

Фирмињо неизвесен за Барселона

Зоран Спасоски
Екипата на Ливерпул можно е на гостувањето кај Барселона во првиот полуфинален натпревар во ЛШ да биде ослабена со неиграњето на Роберто Фирмињо, кој се...