Димитриоски си замина од Вардар и потпиша за Еурофарм Пелистер 2

Македонскиот репрезентативец Димитар Димитриоски е нов член на Еурофарм Пелистер 2. Овој ракометар се обврза на договор на една сезона и веднаш ќе се приклучи на подготовките со своите нови соиграчи и стручниот штаб на чело со Александар Јовиќ. Димитриоски доаѓа во Битола од тимот на Вардар 1961, клуб со кој минатата сезона ја освои …

Димитриоски си замина од Вардар и потпиша за Еурофарм Пелистер 2 Read More »