Tag : резултат

Вести Економија

Британија со пад на БДП од 2,2 отсто во првиот квартал годинава

Слободен печат
БДП на Велика Британија падна за 2,2 отсто во првиот квартал од годината како резултат на епидемијата предизвикана од корона вирусот. Ваквите податоци доаѓаат по...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Пегави шарени јајца: Едноставна техника за фарбање која дава магичен резултат! (ВИДЕО)

Слободен печат
Потребниот материјал е евтин и достапен на сите… Пронајдовме техника која обичните јајца ги претвора во вистински мали уметнички дела! Потребни ви се неколку прехрамбени...
Вести Регион

Пад на бројот на заразени во Албанија

Слободен печат
Изминатите неколку денови опаѓа бројот на новозаразени од Ковид-19 во Албанија. Во последното деноноќие во земјата регистрани се девет новозаразени,со што вкупната бројка сега изнесува 409 лица. Ровена...
Спорт Фудбал

Светски резултат во Македонија: Постигнати 16 голови за 45 минути!

Слободен печат
Да, сме биле сведоци на уште поголеми победи, во 1/16 финалето од Купот на Македонија, Брегалница со неверојатни 22:0 го елиминираше Ново Црнилиште. Во првите...
Вести Регион

Тачи: Регионот може да се дестабилизира поради Косово и Србија

Слободен печат
Косовскиот претседател Хашим Тачи, вели дека регионот може да се дестабилизира, доколку не биде постигнат договор меѓу Косово и Србија. Во својот говор на конференцијата...