• репрезентативци

Поради ковид протоколите од УЕФА, само неколку репрезентативци ги поздравија навивачите

Како што се најавуваше околу 17.30 часот македонската А репрезентација по победата над Палермо слета на скопскиот аеродром, а потоа во 18.30 часот тргнаа фудбалерите кон Плоштадот „Македонија“. Заради Ковид протоколите од Европската фудбалска куќа (УЕФА) само неколкумина од фудбалерите ги поздравија присутните на плоштадот во Скопје. А селекцијата мора да се придржува до протоколите …

Поради ковид протоколите од УЕФА, само неколку репрезентативци ги поздравија навивачите Read More »