Tag : разбојник

Хроника

Поведена истрага против 30-годишен Италијанец за разбојништва во Скопје

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје денеска донесе наредба за спроведување истражна постапка против 30-годишен државјанин на Италија со жителство во Скопје, за кого постои основано сомнение...
Хроника

Во близина на железничката станица нападнат и ограбен човек

Слободен печат
На 26.10.2020 полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба го лишија од слобода Е.И. (27) од Скопје поради извршено кривично дело разбојништво, информира МВР. Тој...
Хроника

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат
Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој од март до август оваа година извршил четири кривични дела, информираат од МВР. Полициски службеници од Единицата за внатрешни...
Хроника

Притвор за маж кој се обидел да украде златен ланец вреден 2.000 евра во Битола

Слободен печат
Разбојник во Битола на сила соборил жена во обид да и земе златен ланец вреден 2.000 евра. Во намерата успеал, а по пријавата за насилството...
Хроника

Притвор за разбојник од Битола

Судот од Битола по барање на Основното јавно обвинителство на разбојник му одреди 30 дена притвор откако против него полицијата поднесе кривична пријава за сторено...
Хроника

Скопјанка совлада оружан разбојник

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Љ.(29) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“. На 24 минатиот месец на улицата...
Вести Свет

Вооружен Бразилец нападна момче и девојка: Мислеше дека се лесен плен, но ова не го очекуваше (ВИДЕО)

Слободен печат
Разбојник од Бразил налетал на погрешно лице кога на улица запрел двојка и со закана со пиштол од нив побарал пари. Мажот кого мотоциклист се...
Хроника

Разбојник со нож во рака ограбил обложувалница

Дваесет и осумгодишен жител на Скопје заработи обвинителен акт од Основното јавно обвинителствоза кривично дело разбојништво. Според обвинителниот кат, тој на 20 септември минатата година...
Хроника

Разбојник со нож сакал да ограби аптека

Основното јавно обвинителство поднесе обвинителен акт против разбојник од Скопје кој на 27 декември лани се обидел да ограби аптека во Скопје. Тој е обвинет...
Хроника

Уапсен разбојник кој ограбил казино

Горан Наумовски
Денеска околу 10.30 часот на улицата „Индустриска“ во Неготино, полициска патрола го уапсила 24-годишниот неготинчанец П.Ц. кој околу 8 часот со закана со остар предмет...