Tag : рап

Забава Магазин Магазин слајдер

Новиот бран македонски рапери „гази“, ова е Јасмин од Доуп Куќата, запомнете го добро неговото име ако до сега не сте го чуле!

Ј.К.Д
– Вo рап албумите често има интро, па ова е моето. Кога сум се родил, пред 58 години (знам, знам, изгледам младолик, тоа се должи...
Вести Свет

Полскиот претседател сними рап песна за помош на медицинските лица (ВИДЕО)

Слободен печат
Полскиот претседател Анджеј Дуда се приклучи на иницијативата за собирање средства за медицинските работници кои се борат со коронавирусот, снимајќи рап песна чие видео е...
Спорт Фудбал

Малку недостасуваше новото фудбалско „чудо“ да ја утне професијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот супер талентиран напаѓач, Ерлинг Халанд (19) оваа зима направи трансфер во Борусија Дортмунд, после одличните голгетерски перформанси сезонава во дресот на Салцбург. Младата светска...
Ви Препорачуваме Магазин

ИНТЕРВЈУ СО ЛД ПИСТОЛЕРО: Силата на рапот е да биде гласот на народот кој не може да се чуе

Тони Димков
Првата средба со ЛД Пистолеро ја имав пред многу години, кога со хип-хоп колективот „Легијата“ со рап-офанзива ја менуваа супкултурната мапа во градот и во...
Еспресо Шоу биз

Ники Минаж се омажи за сексуален престапник! (ФОТО)

Слободен Печат
Раперката и нејзиното момче, продуцентот Кенет Пети, по се изгледа дека конечно рипнаа во тавче. „Кралицата“ на рапот вчера вечер ги изненади своите фанови кога...
Вести Култура

Музиката е полна со изненадувања, но Ози Озборн отиде чекор понапред

Михаило Донев
За Ози не треба многу да зборуваме, тој е синоним за хардкор музика – рок, метал, хеви метал, а иако знаел и од порано да...